Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Terörizmin Finansmanı Konusunda Birinci Koordinasyon Toplantısı Gaziantep'te Gerçekleştirildi.
  31.03.2022

          Ceza İşleri Genel Müdürü Sn. Ali Öztürkmen, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Şenol Taş, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Önder Kemal Sekücü, Gaziantep Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Mustafa Alçık ile çeşitli illerde terör suçlarına bakmakla görevli hakim ve Cumhuriyet savcılarının yanı sıra ilgili kurumlardan temsilcilerin (Emniyet Genel Müdürlüğü, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türk Ceza Hukuku Derneği, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı) ve projenin ulusal ve uluslararası danışmanlarının katılımıyla Terörizmin Finansmanı üzerine birinci Koordinasyon Toplantısı hibrit formatlı şekilde  31 Mart 2022 tarihinde Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

          Bu faaliyet, terörizmin finansmanı suçlarında adli işlemlerinin tüm aşamalarında karşılaşılan ortak zorlukların, bilginin ve deneyimin paylaşılması yoluyla ilgili ulusal kurumlar arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlamıştır.

       Bir gün boyunca katılımcılar sorunların tespiti, kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasındaki koordinasyonun yanı sıra soruşturma ve kovuşturma aşamalarının asıl aktörleri arasındaki koordinasyon ve iş birliği üzerine fikir alışverişinde bulunmuştur.

        2022 yılının Ekim ayında proje kapsamında Bursa’da bu konuda başka bir koordinasyon toplantısı düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu toplantılar MASAK, BTK, hakimler, savcılar, terörizm üzerine çalışan adli kolluk temsilcileri arasında gelişmiş bir diyaloğu desteklemeyi amaçlamaktadır.

  Adres

  ADALET BAKANLIĞI CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres: Milli Müdafaa Cd. No:22 /B Bakanlıklar / Çankaya / Ankara

  Telefon

  Faks : +90 312 219 43 19

  E-Posta

  cigm.projeisaretadalet.gov.tr

  © 2020 TÜRK CEZA ADALET SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 15 - Toplam : 7853 kişi ziyaret etmiştir.