Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Siber Suçlar Koordinasyon Toplantılarının üçüncüsü 10-11 Şubat 2022 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirildi.
  10.02.2022

        10-11 Şubat 2022 tarihlerinde İzmir’de hibrit formatlı toplantı şeklinde ilgili kurumlardan temsilcilerin (Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nden hâkimler ve savcılar olmak üzere Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Adli Bilişim ve Bilişim Hukuku Derneği, Türkiye Bankalar Birliği, Türk Ceza Hukuku Derneğini temsilen savunma avukatları ve projenin ulusal ve uluslararası danışmanları) katılımıyla üçüncü Siber Suçlar Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

       Toplantıya Genel Müdürlüğümüzü temsilen Genel Müdür Yardımcılarımız Sn. Şenol Taş, Sn Asiye Karababa, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk ve Tetkik Hakimleri Sn. Dicle Gözde Koçyiğit ile Sn. Hande Yıldız katılım sağlamıştır.

       Bu faaliyet, siber suçların adli işlemlerinin tüm aşamalarında karşılaşılan ortak zorlukların, bilginin ve deneyimin paylaşılması yoluyla ilgili ulusal kurumlar arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlamıştır.

       İki gün boyunca katılımcılar sorunların tespiti, karşılaştırmalı iyi örnekler, kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar arasındaki koordinasyonun yanı sıra soruşturma ve kovuşturma aşamalarının asıl aktörleri arasındaki koordinasyon ve iş birliği üzerine fikir alışverişinde bulunmuştur.

       Siber Suç Bürolarının bulunduğu beş farklı şehirde benzer toplantılar gerçekleştirilecektir.

      Bu toplantıların devamı olarak siber suçlara ilişkin koordinasyon konusunda somut öneriler içeren kapsamlı bir rapor hazırlanacaktır. Adalet Bakanlığı tarafından desteklenen bir platform aracılığıyla bu diyaloğun kurumsallaşmasına destek olacaktır.

  Adres

  ADALET BAKANLIĞI CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres: Milli Müdafaa Cd. No:22 /B Bakanlıklar / Çankaya / Ankara

  Telefon

  Faks : +90 312 219 43 19

  E-Posta

  cigm.projeisaretadalet.gov.tr

  © 2020 TÜRK CEZA ADALET SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 15 - Toplam : 7853 kişi ziyaret etmiştir.