Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  "Siber Dünyada Terörizmin Finansmanıyla Mücadele" Konulu Uluslararası Çalıştay 11-12 Aralık 2023 Tarihlerinde İstanbul’da Gerçekleştirildi.
  12.12.2023

       Yargıtay Üyeleri, Ceza İşleri Genel Müdürü Sn. Ali Öztürkmen, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk ve Sn. Fatih Öztürk ile diğer Adalet Bakanlığı temsilcileri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sn. Şaban Yılmaz başta olmak üzere diğer illerden Cumhuriyet Başsavcıları ve Adalet Komisyonu Başkanları, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı, Adli Tıp Kurumu temsilcileri, Hâkim ve Cumhuriyet savcıları, kolluk kuvvetleri, diğer ilgili mali kurumların temsilcileri, ulusal ve uluslararası uzmanlar ile Öğretim üyeleri terörizmin finansmanına odaklanarak terörizmle ilgili suçlarla daha iyi mücadele etmek için standartları, zorlukları ve bakış açılarını iki gün boyunca mercek altına aldılar.

       Katılımcılar, siber suçlar ve terörizmin finansmanı suçlarının birlikte işlenmesi halinde bu suçların soruşturulması ve kovuşturulmasına dair güvenceler sağlayan insan hakları standartları konusunda Türk ve yabancı uzmanlarla görüş alışverişinde bulunma fırsatı bulmuşlardır. İkinci gün gerçekleştirilen grup çalışmaları sırasında, özellikle dijital ortamda işlenen terörizmin finansmanı suçu bu suçtan elde edilen gelirler ve bunlara el konulması ile müsaderesi, delillerin değerlendirilmesi konularında etkinliğe değer katan bulgu ve sonuçlara ulaşılmıştır.

  Adres

  ADALET BAKANLIĞI CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres: Milli Müdafaa Cd. No:22 /B Bakanlıklar / Çankaya / Ankara

  Telefon

  Faks : +90 312 219 43 19

  E-Posta

  cigm.projeisaretadalet.gov.tr

  © 2020 TÜRK CEZA ADALET SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 15 - Toplam : 7853 kişi ziyaret etmiştir.