Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Kripto Paranın Siber ve Terörizmin Finansmanı Suçlarında Kullanılması konulu yuvarlak masa toplantısı 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde Muğla ili Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.
  21.10.2023

       Ceza İşleri Genel Müdürü Sn. Ali Öztürkmen, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Şenol Taş, Daire Başkanı Sn. Kemal Ertürk ile çeşitli illerde terör ve bilişim suçlarına bakmakla görevli hâkim ve Cumhuriyet savcılarının yanı sıra ilgili kurumlardan temsilciler, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK),Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Barolar Birliği (TBB), Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Muğla İl Jandarma Komutanlığı temsilcileri ve projenin ulusal ve uluslararası danışmanlarının katılımıyla "Kripto Paranın Siber ve Terörizmin Finansmanı Suçlarında Kullanılması" konulu yuvarlak masa toplantısı 18-20 Ekim 2023 tarihlerinde Muğla ili Bodrum ilçesinde gerçekleştirilmiştir.

        Bu faaliyet, terörizmin finansmanı, aklama ve bilişim suçlarında kripto paranın  kullanılması, kripto varlıklara elkoyma ve müsaderesi, kripto paralara ilişkin yargılamalarda ispat sorunu, kripto paranın terörizmin finansmanı suçlarında kullanılması hususunda adli yardımlaşma ve işbirliği ile delillerin değerlendirilmesi konusunda, bilginin ve deneyimin paylaşılması yoluyla ilgili ulusal kurumlar arasındaki iş birliğini geliştirmeyi amaçlamıştır.

  Adres

  ADALET BAKANLIĞI CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Adres: Milli Müdafaa Cd. No:22 /B Bakanlıklar / Çankaya / Ankara

  Telefon

  Faks : +90 312 219 43 19

  E-Posta

  cigm.projeisaretadalet.gov.tr

  © 2020 TÜRK CEZA ADALET SİSTEMİNİN ETKİNLİĞİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 15 - Toplam : 7853 kişi ziyaret etmiştir.